Baza rozwiązań
Zamów prezentację

Ofertowanie handlowców

W systemie Aura Business CRM

Usprawnienie procesu ofertowania

Jedną z funkcji systemu Aura Business CRM Suite jest ofertowanie handlowców. System CRM umożliwia ewidencjonowanie ofert. Oferta zawiera informacje o nadanych, wybranemu kontrahentowi, rabatach lub cenach indywidualnych. Handlowcy mogą planować zadania i mają możliwość wiązania ich ze złożonymi ofertami. W ten sposób nie muszą pamiętać o umówionym kontakcie z zainteresowanym klientem, ponieważ system przypomni im o zadaniu w określonym przez pracownika czasie.

Trzeba mieć świadomość, że wdrażanie tak trudnych systemów w rozwiniętej organizacji jest bardzo czasochłonne. Jednak dzięki wzajemnej współpracy, dobrej organizacji i komunikacji oraz dobremu przygotowaniu po naszej stronie jak i zespołu Questy, udało nam się znacząco poprawić funkcjonowanie wielu procesów zachodzących w firmie. Udało nam się wyeliminować problemy związane z integracją informacji (głównie informacje dotyczące kontrahentów, duplikaty firm, przepływ informacji). W naszym przypadku kluczowe było stworzenie unikalnego dla nas systemu ofertowania, który do tej pory był bardzo czasochłonny. Dzięki wiedzy i doświadczeniu zespołu Aura znacząco skróciliśmy czas ich wykonywania.

Piotr Wodziński, YG1-Poland

Korzyści z wdrożenia systemu Aura Business:

Utrzymanie jednego standardu ofertowania

Przyspieszenie procesu ofertowania

Możliwość sprawdzenia historii składanych ofert

Ustandaryzowanie ofert

Przygotowaną w systemie ofertę pracownik może wygenerować w postaci atrakcyjnego wizualnie dokumentu PDF. Wygląd oferty może być dowolnie zdefiniowany przez klienta. Komunikaty kierowane przez pracowników firmy do klientów powinny być maksymalnie spójne. To samo dotyczy dokumentów ofertowych. System pozwala wprowadzić i utrzymać jeden, wspólny standard ofertowania.


Historia ofert

Każdy kontrahent posiada w systemie swoją kartę kontrahenta do której przypisana została np. historia składanych ofert. To duża oszczędność czasu dla pracowników, ponieważ nie muszą przeszukiwać wielu ofert, żeby znaleźć tą konkretną. W historii odnotowane są również wszystkie kontakty handlowca z klientem od początku nawiązania relacji biznesowej.


Usprawnienie pracy handlowców

Ofertowanie handlowców w systemie Aura Business CRM usprawnia ich pracę, ponieważ złożone oferty mogą zostać przekształcone w zamówienie klienta, a następnie wyeksportowane do systemu ERP. Pracownicy nie muszą uzupełniać danych kilka razy ani tworzyć kolejnego dokumentu. Korzystanie z systemu w przypadku ofertowania handlowców przyniesie firmie wiele korzyści. Jest to jedna z najważniejszych funkcji, która niewątpliwie przyśpiesza pracę handlowców, usprawnia cały proces ofertowania, a także jest jednym z czynników wpływających na budowanie relacji z klientem.Galeria

Chcesz przekonać się, w jaki sposób system Aura Business może odpowiedzieć na potrzeby Twojej firmy?

Zamów prezentację

Aura Business jest systemem wspierającym polskie przedsiębiorstwa od ponad 10 lat. Aura Business jest produktem poznańskiej firmy Questy, istniejącej na rynku od 2002 roku.

Dziś firma Questy ma na swoim koncie kilkaset udanych wdrożeń systemu Aura Business w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach w Polsce.

Napisz lub zadzwoń

tel: +48 512 629 704

e-mail: aurabusiness@questy.pl

@ 2020 Aurabusiness.pl. All right reserved.