Rozwiązania
Umów konsultację

Ofertowanie produktów konfigurowalnych

W systemie Aura Business CRM

Sprzedaż produktów konfigurowalnych

Wykorzystanie konfiguratora produktów jest bardzo przydatne w firmach zajmujących się sprzedażą zróżnicowanych produktów, cechujących się dużą wariantowością. Jednak ofertowanie produktów konfigurowalnych może dostarczyć handlowcom niemałych trudności. Przy dużej wariantowości sprzedawanych produktów łatwo bowiem o pomyłkę. Jest to także proces czasochłonny – dodanie wszystkich dodatkowych opcji, weryfikacja poprawności… Na szczęście system Aura Business może wesprzeć także ten obszar działalności Twojej firmy!


Usprawnienie pracy handlowców

Ofertowanie produktów konfigurowalnych w module CRM to funkcjonalność bardzo przydatna handlowcom. Dzięki niej mogą oni usprawnić swoją pracę i uniknąć pomyłek. A jak to działa? Wybór danego typu produktu powoduje, że system podpowiada opcje konfiguracyjne. Dodatkowo, wybór konkretnego atrybutu produktu może skutkować automatycznym uzupełnieniem kolejnych, powiązanych atrybutów lub też sugestią dodatkowego wyposażenia. Przygotowana w ten sposób oferta może zostać błyskawicznie wygenerowana w postaci dokumentu PDF. Taka oferta, oprócz podstawowych danych i informacji dotyczących wybranej konfiguracji produktu, może także zawierać rysunek poglądowy. Nie dość, że zwiększa on czytelność oferowanego rozwiązania, to wpływa także na atrakcyjność oferty. A atrakcyjna oferta, czyli taka która przyciągnie uwagę i zainteresowanie klienta, to z kolei większa szansa na skuteczną sprzedaż.

Wdrożenie CRM jest procesem trudnym i mieliśmy świadomość, że nie zawsze kończy się powodzeniem. Dobre zrozumienie potrzeb klienta i profesjonalne wsparcie firmy Questy na każdym poziomie wdrożenia spowodowało, że odnieśliśmy sukces. Dzisiaj z dumą mogę powiedzieć, że obserwujemy wzrost efektywności pracy zespołu sprzedażowego, a o to właśnie chodziło. Z czystym sumieniem mogę polecić firmę Questy oraz ich rozwiązanie, Aura Business CRM.

Janusz Mazurczak, Grupa MTP

Korzyści z wdrożenia systemu Aura Business:

Dokładna wiedza na temat opcji, które mogą zostać zaoferowane klientowi przy danym typie produktu

Automatyczne obliczanie wartości oferty z uwzględnieniem wybranych wariantów

Stały dostęp PH do informacji o dodatkowych elementach produktów oraz elementów powiązanych

Chcesz przekonać się, w jaki sposób system Aura Business może odpowiedzieć na potrzeby Twojej firmy?

Umów konsultację

Aura Business jest systemem wspierającym polskie przedsiębiorstwa od ponad 10 lat. Aura Business jest produktem poznańskiej firmy Questy, istniejącej na rynku od 2002 roku.

Dziś firma Questy ma na swoim koncie kilkaset udanych wdrożeń systemu Aura Business w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach w Polsce.

Napisz lub zadzwoń

tel: +48 506 504 540

e-mail: aurabusiness@questy.pl

@ 2022 Aurabusiness.pl. All right reserved.