Baza rozwiązań
Zamów prezentację

Case Study

DEDRA EXIM Sp. z o.o.

Poznaj historię naszego klienta — firmy Dedra Exim Zobacz, jak wdrożenie systemu Aura Business przyczyniło się do wzrostu sprzedaży oraz redukcji kosztów w Dedra Exim.

Branża

Artykuły elektrotechniczne

Rozwiązanie

Aura CRM
Aura E-Commerce
Aura Service Management

Jako firma skupiamy się na obsłudze sprzedaży szerokiego wachlarza produktów do Klientów z kanału B2B, w związku z tym szukaliśmy narzędzia usprawniającego pracę i wymianę danych. Posiadając system ERP Exact, który nie jest popularnym systemem w firmach o podobnym profilu działania, mieliśmy duży problem ze znalezieniem firmy dostarczającej oprogramowanie typu B2B z możliwością integracji baz danych. Pomimo naszych wcześniejszych obaw o możliwość integracji, proces ten przeszedł bezproblemowo, umożliwiając nam korzystanie z nowoczesnych funkcji dostarczanego przez Questy oprogramowania.

Marcin Kruszewski Kierownik działu sprzedaży, Dedra-Exim

Dedra Exim to polska firma istniejąca na rynku od 1991 roku, działająca w branży narzędziowej. Realizując swoje cele Dedra stała się marką rozpoznawalną i cenioną między innymi w branży spawalnictwa, a także wśród majsterkowiczów wykonujących prace remontowe.Cele wdrożenia

Zarząd przedsiębiorstwa postawił na przyspieszenie komunikacji biznesowej w zakresie najważniejszych procesów zachodzących pomiędzy partnerami B2B, takich jak zamówienia, zapytania ofertowe, rozrachunki i informacje 
o promocjach. Przy ofercie sięgającej prawie 10 tysięcy produktów każde ulepszenie procesów sprzedażowych daje spore oszczędności i wymierne korzyści finansowe. Dedra Exim postanowiła zrealizować powyższe cele poprzez utworzenie nowego kanału komunikacji biznesowej opartego o samoobsługowy portal dla klientów biznesowych i handlowców zintegrowany z istniejącymi rozwiązaniami informatycznymi ERP (system Exact Globe) wykorzystywanymi przez spółkę. Realizacja projektu powierzona została poznańskiej firmie Questy – producentowi systemu Aura Business.

Usprawnienie obsługi klienta biznesowego
Wzrost sprzedaży hurtowej
Zminimalizowanie kosztów związanych z ręcznym wprowadzaniem informacji
Integracja z istniejącymi systemami ERP
Pobierz case study w pdf

Na skutek tego Dedra-Exim może przy pomocy jednolitego oprogramowania obsługiwać:

Proces pozyskiwania nowych Klientów

Proces płynnej wymiany danych między pracownikami

Przyspieszoną realizację zamówień

Rezultaty wdrożenia

Dzięki systemowi Aura przedstawiciele handlowi mogą w każdej chwili przejrzeć historię zakupów realizowanych przez swoich klientów (wraz z cenami, przypisanymi rabatami itp.), a w związku z tym przygotowanie nowej oferty jest łatwiejsze i zajmuje zdecydowanie mniej czasu. Handlowcy zatrudnieni w Dedrze mają do dyspozycji wygodne i funkcjonalne narzędzie do komunikacji ze swoimi klientami, nie są zmuszeni do działań administracyjnych tj. przepisywania zamówień, a zamówienia klientów realizowane są znacznie szybciej. System Aura Business pomaga również zapanować nad standaryzacją informacji o produktach, dzięki czemu oferta Dedry jest lepiej wyeksponowana, a wprowadzanie informacji o towarach do sklepu internetowego nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia błędów.

Kluczowe rezultaty:

Usprawnienie komunikacji

Wygodny dla klientów formularz zgłoszeniowy

Możliwość monitorowania terminów realizacji zleceń

Aura Business jest systemem wspierającym polskie przedsiębiorstwa od ponad 10 lat. Aura Business jest produktem poznańskiej firmy Questy, istniejącej na rynku od 2002 roku.

Dziś firma Questy ma na swoim koncie kilkaset udanych wdrożeń systemu Aura Business w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach w Polsce.

Napisz lub zadzwoń

tel: +48 512 629 704

e-mail: aurabusiness@questy.pl

@ 2020 Aurabusiness.pl. All right reserved.