Rozwiązania
Umów konsultację

Autor: Zespół Questy

B2B

Czym jest hurtowa platforma B2B klasy Enterprise?

Czyli jak zwiększyć efektywność firmy za pomocą dedykowanej platformy e-commerce

15 września 2021

Zgodnie z raportem badania "Polski rynek B2B vs Cyfrowy Megatrend" agencji badawczej CubeResearch i Unity Group, już 80% polskich firm segmentu B2B zdecydowało się na sprzedaż internetową. Korzystanie z platformy handlowej B2B w dzisiejszych czasach staje się więc już koniecznością dla wszystkich przedsiębiorstw, które chcą utrzymywać przewagę konkurencyjną i walczyć o swoją pozycję na rynku.Co to jest platforma B2B?

Skrót B2B (z jęz. ang. „business to business”) oznacza stosunki handlowe, które prowadzone są między co najmniej dwoma firmami. Kiedy mowa więc o sprzedaży w modelu B2B, ma się na myśli takie transakcje, które zachodzą w przypadku wzajemnego handlowania ze sobą dwóch (lub więcej) podmiotów gospodarczych.

Platforma sprzedażowa B2B jest oprogramowaniem wspierającym zdalną obsługę klientów biznesowych za pośrednictwem sprzedaży online. Co istotne, jest ona indywidualnym narzędziem – przeznaczonym wyłącznie dla Twojej firmy oraz jej klientów. Wśród największych zalet e-commerce należy wskazać wysoką wygodę użytkowania i szybkość realizacji zamówienia, umożliwiające świadczenie jeszcze wyższego poziomu usług Twoim klientom.

W przeciwieństwie do klasycznych platform skierowanych do indywidualnego użytkownika końcowego (B2C – „business to customer”), platforma B2B – będąc skierowana przede wszystkim do kontrahentów biznesowych – umożliwia sprzedaż hurtową, a dostęp do niej może być odpowiednio ograniczony (nie musi być ona ogólnodostępna).

Korzyści z wdrożenia platformy B2BNajbardziej na zwiększaniu swojej konkurencyjności za pomocą platformy sprzedażowej B2B mogą skorzystać przede wszystkim przedsiębiorstwa, w których sprzedawane są duże ilości poszczególnych towarów – np. hurtownie, firmy dystrybucyjne czy producenci. Nasze rozwiązanie wesprze wszystkie te obszary, w których możliwa jest automatyzacja, a bezpośredni kontakt z klientem nie ma kluczowego znaczenia.

Platforma B2B jest więc stworzona właśnie dla Twojej organizacji, jeśli prowadzi ona zakrojoną na szeroką skalę dystrybucję hurtową lub zajmuje się regularnymi dostawami biznesowymi. W naszym oprogramowaniu wspierane są rozmaite branże handlowe: od artykułów kosmetycznych i chemii gospodarczej, przez elektronikę użytkową i artykuły oświetleniowe, aż po branżę rowerową czy artykułów hydraulicznych i sanitarnych – oraz wiele innych.

Wśród najważniejszych korzyści wynikających z udanego wdrożenia platformy sprzedażowej B2B w organizacji należy wymienić:

 • możliwość całodobowego prowadzenia sprzedaży – platforma B2B funkcjonuje w pełni autonomicznie – 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu;
 • uproszczenie dostępu do oferty produktowej wszystkim klientom – wraz z funkcjonalnością umożliwiającą im samodzielne składanie zamówień;
 • wspieranie automatyzacji działań – pozwalającej na ograniczanie kosztów operacyjnych i usprawnienie procesu obsługi klienta;
 • odciążenie pracy handlowców i zaoszczędzanie czasu – w szczególności pracowników odpowiedzialnych za bezpośrednią obsługę klientów;
 • sprzedawanie online bez jakichkolwiek prowizji – które należą do standardowych praktyk w przypadku korzystania z portali zakupowych;
 • zwiększenie wyników sprzedażowych i usprawnienie komunikacji z klientem – za pośrednictwem takich funkcji platformy sprzedażowej B2B jak np. obsługa zamówień handlowców czy możliwość składania zapytań ofertowych;
 • redukcja ilości pomyłek – wynikających np. z konieczności ręcznego przepisywania zamówień do systemu;
 • ułatwienie kontroli aktualnego stanu zamówień i reklamacji – platforma B2B oferuje dostęp do wszystkich najważniejszych danych przedsiębiorstwa za pośrednictwem jednego kliknięcia.

Dedykowana platforma B2B Aura Business

Każdą poszczególną branżę oraz działające w niej przedsiębiorstwa cechują własne potrzeby i specyficzne aspekty działalności. Nierzadko okazuje się więc, iż najlepszym sposobem na usprawnienie działalności organizacji i zwiększenie jej efektywności jest wdrożenie dedykowanego oprogramowania – na przykład platformy B2B. Rozwiązaniem dedykowanym nazywane są takie rozwiązania informatyczne, które w pełni przystosowane są do potrzeb i wymagań danej firmy. Tego typu systemy stanowią długoterminową inwestycję, która nie tylko posłuży przedsiębiorstwu przez wiele długich lat, ale też samoistnie się zwróci – za sprawą zarówno zwiększenia efektywności procesów wewnętrznych, jak i przez zmniejszenie wydatków na przyszłe rozwiązania IT w przedsiębiorstwie.

Aura Business to oprogramowanie sprawdzające się w wszystkich przedsiębiorstwach, które oczekują usprawnienia najważniejszych procesów biznesowych. Specyfika dedykowanego rozwiązania platformy sprzedażowej B2B zapewnia użytkownikom ogromną elastyczność, umożliwiającą dopasowanie do indywidualnych wymagań i obsługi nawet najbardziej niszowych procesów – również i takich, które nie są wystarczająco wspomagane przez żadne obecnie istniejące na rynku rozwiązania IT.

Dlaczego warto zaufać oprogramowaniu Aura Business? Wyróżniają nas przede wszystkim:

 • Całkowita skalowalność systemu – wszystkie parametry platformy B2B zawsze są dopasowane do aktualnych potrzeb i wielkości Twojego biznesu.
 • Elastyczność rozwiązania – wdrażamy niestandardowe programy, dopasowane nawet do najbardziej niszowych potrzeb.
 • Łatwa integracja z innymi oprogramowaniami – dzięki czemu nie musisz rezygnować z obecnie wykorzystywanego w firmie systemu.
 • Korzystamy z najnowocześniejszych technologii – zgodnie z obecnymi trendami zarówno pod względem funkcjonalności, jak i bezpieczeństwa.
 • Efektywne wsparcie powdrożeniowe – nawet po wdrożeniu platformy sprzedażowej B2B możesz liczyć na nasz dział IT.
 • Rozliczenia etapowe – unikasz ryzyka chybionej inwestycji.
 • Doradztwo biznesowe – dzięki doświadczeniu wesprzemy Cię w uzyskaniu przewagi konkurencyjnej.
 • Elastyczność finansowania – wdrażasz dopasowaną do Twoich potrzeb platformę handlową, minimalizując obciążenie firmowego budżetu.

Jako firma skupiamy się na obsłudze sprzedaży szerokiego wachlarza produktów do Klientów z kanału B2B, w związku z tym szukaliśmy narzędzia usprawniającego pracę i wymianę danych. Posiadając system ERP Exact, który nie jest popularnym systemem w firmach o podobnym profilu działania, mieliśmy duży problem ze znalezieniem firmy dostarczającej oprogramowanie typu B2B z możliwością integracji baz danych. Pomimo naszych wcześniejszych obaw o możliwość integracji, proces ten przeszedł bezproblemowo, umożliwiając nam korzystanie z nowoczesnych funkcji dostarczanego przez Questy oprogramowania.

– Marcin Kruszewski, DEDRA Exim

Najważniejsze funkcje platformy B2B w rozwiązaniu dedykowanym Aura Business

Platforma B2B - integracja z programami sprzedażowo-magazynowymi:Dedykowana platforma B2B w rozwiązniu Aura Business zintegrowana jest z następującymi systemami:

 • Comarch ERP Optima, Comarch CDN XL;
 • Sage Symfonia ERP oraz Symfonia Handel;
 • InsERT Subiekt GT, Navireo;
 • Asseco Wapro WF-Mag;
 • SAP;
 • IFS;
 • Streamsoft;
 • Impuls;
 • Exact;
 • Microsoft Dynamics;
 • Stream Soft;
 • SAP Business One;
 • ...oraz innymi rozwiązaniami klasy ERP.


Dowiedz się więcej o platformach sprzedażowych B2B! Przeczytaj również:

Chcesz przekonać się, w jaki sposób system Aura Business może dopasować poszczególne rozwiązania do Twojego biznesu?

Umów konsultację

Aura Business jest systemem wspierającym polskie przedsiębiorstwa od ponad 10 lat. Aura Business jest produktem poznańskiej firmy Questy, istniejącej na rynku od 2002 roku.

Dziś firma Questy ma na swoim koncie kilkaset udanych wdrożeń systemu Aura Business w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach w Polsce.

Napisz lub zadzwoń

tel: +48 506 504 540

e-mail: aurabusiness@questy.pl

@ 2022 Aurabusiness.pl. All right reserved.