Baza rozwiązań
Zamów prezentację

Wspierane branże

Firmy z podobnych branż z powodzeniem korzystają z systemu Aura Business


Aura Business to oprogramowanie przeznaczone dla średnich i dużych organizacji, które poszukują kompleksowych rozwiązań. Nasz system wyróżnia elastyczność oraz komplementarność dla systemów ERP. Aura Business to narzędzia wspierające obszar sprzedaży, marketingu oraz zarządzania usługami. Zastanawiasz się, czy Aura Business to rozwiązanie, które sprawdzi się także w Twojej organizacji? Oprócz referencji i case studies, do których odwiedzenia zapraszamy, przygotowaliśmy poniższą listę przykładowych branż, które z sukcesem wspieramy.

Ze względu na profesjonalizm i zaangażowanie ze strony firmy Questy proces wdrożenia przebiegał bardzo sprawnie. Jesteśmy pod wrażeniem ogromu wiedzy oraz zaangażowania pracowników, aby system był w pełni dopasowany zarówno do potrzeb naszych jak i naszych klientów.

Marta Marculewicz, METAL-FACH Technika GrzewczaMaszyny budowlane

Branża budowlana to także przedsiębiorstwa sprzedające i serwisujące maszyny budowlane oraz części. Wyróżnia ją rozbudowany sposób tworzenia oferty wielowariantowej. Jednym z wdrażanych rozwiązań jest konfigurator produktów, który upraszcza i skraca proces zbierania wymagań i ofertowania. To także rozwiązanie, które przyspiesza proces wdrażania nowych pracowników. W naszym portfolio znajdziecie klientów, którzy są liderami tej branży.


Maszyny rolnicze

W branży rolniczej obsługujemy najczęściej firmy, które zajmują się sprzedażą oraz cyklicznym serwisem maszyn rolniczych. Najważniejszym obszarem, który wspiera system Aura Business jest serwis - ułatwiamy pracę tego działu dzięki stałemu dostępowi do danych takich jak historia serwisowanych maszyn czy baza zleceń. To jednak nie wszystko - moduł CRM jest niezwykle przydatny w codziennym poszukiwaniu nowych klientów i rozbudowywania relacji z obecnymi kontrahentami. Będąc w pełni mobilnym rozwiązaniem, Aura Business wspiera zarówno przebywających w terenie handlowców jak i serwisantów.


Ogrzewanie i chłodzenie

Branża ogrzewanie i chłodzenie to firmy specjalizujące się w sprzedaży i serwisie maszyn oraz urządzeń takich jak klimatyzacje, kotły grzewcze, kotły elektryczne i inne. Kluczowe wspierane obszary to proces pozyskiwania klientów, zarządzanie zleceniami oraz zarządzanie historią serwisowanych urządzeń, a nawet samoobsługa sprzedaży hurtowej. Nasze rozwiązanie wspomaga wszystkie trzy obszary, łącząc w jednym rozwiązaniu: system CRM, moduł do zarządzania serwisem oraz platformę do sprzedaży hurtowej.


Elektronarzędzia

Średnie i duże firmy sprzedające i serwisujące elektronarzędzia wybrały Aura Business ze względu na elastyczność i kompleksowość. W tej branży najpopularniejszym modelem jest wsparcie trzech obszarów: proces sprzedażowy skoncentrowany na rozwoju kanału dystrybucji, samoobsługa w sprzedaży hurtowej oraz zarządzanie zleceniami. Przeczytaj case study.


Zaopatrzenie rolnictwa

Aura Business jest z powodzeniem wykorzystywana również w firmach zaopatrujących gospodarstwa rolnicze w pasze dla zwierząt, środki ochrony roślin i inne artykuły rolnicze. Rozwiązanie CRM pomaga efektywnie zorganizować obszar sprzedaży oraz wesprzeć wiedzą handlowców operujących w terenie. Aura Business CRM jest przydatna w cyklicznej obsłudze rolników i pomaga budować z nimi trwałe relacje. Kadra zarządzająca docenia zaś narzędzia ułatwiające monitorowanie pracy handlowców, takie jak raporty aktywności czy możliwość lokalizacji pracownika na mapie.


Druk i poligrafia

Wspieramy również firmy, które specjalizują się w obszarze dystrybucji urządzeń i materiałów do poligrafii. W tej branży najważniejsze elementy to kompleksowa wiedza o kliencie oraz jego parku maszynowym, planowanie zadań oraz rejestracja kontaktów, a także proces ofertowania. Oprócz tego wspieramy naszych Klientów w obszarze realizacji zleceń (instalacje, przeglądy, zlecenia serwisowe).


AGD i sprzęt elektroniczny

Aura Business w branży AGD wspiera duże przedsiębiorstwa w zakresie wdrożenia dedykowanych platform sprzedażowych B2B, które umożliwiają klientom składanie zamówień i weryfikację dostępności produktów. Rozwiązania Service Management odpowiadają za organizację zleceń np. gwarancyjnych.


Wynajem urządzeń drukujących

Aura Business jest liderem w dostarczaniu rozwiązań IT dla branży drukarskiej. Wspieramy firmy w zarządzaniu sprzedażą i wynajmem urządzeń drukujących. Najczęściej wdrażane rozwiązania to moduł CRM oraz Service Management. Aura Business porządkuje i zapewnia spójność w zakresie zbierania informacji o rozliczeniach oraz pozwala na proste generowanie billingów dla klientów. Wspiera sprzedaż w zarządzaniu procesem pozyskiwania klientów oraz rozwoju współpracy z istniejącymi. W obszarze serwisu, usprawnia obsługę napraw gwarancyjnych i reklamacji oraz rejestrowania nowych zleceń serwisowych. Sprawdź nasze referencje.


Elektronika użytkowa

Do branży elektroniki użytkowej możemy zaliczyć wiele różnych urządzeń (komputery, sprzęt muzyczny, zegarki i inne). Mimo takiego zróżnicowania potrzeby tej branży w zakresie rozwiązań IT są zbliżone. Aura Business wspiera sprzedaż hurtową i samoobsługę klienta B2B poprzez dedykowaną platformę sprzedażową. Organizuje, porządkuje i optymalizuje działania sprzedażowe, w tym pozyskiwanie dystrybutorów. To także narzędzie do zarządzania zleceniami np. gwarancyjnymi.


Budownictwo

Pod hasłem branży budowlanej znajdziemy przedsiębiorstwa, których procesy znacząco różnią się od siebie. Aura Business wspiera firmy zajmujące się utrzymaniem i konserwacją budynków, a także te, których zadaniem jest zarządzanie realizacją inwestycji. W pierwszym przypadku najcześciej wybieranymi rozwiązaniami są CRM i Service Management. Obszar CRM wspiera w pozyskiwaniu nowych klientów i zarządzaniu relacjami z obecnymi. Natomiast Service Management usprawnia obszar zarządzania usługami, czyli planowania, delegowania i rozliczania zleceń. W drugim przypadku wspiera proces pozyskiwania nowych inwestycji oraz zarządzania już pozyskanymi.


Targi i organizacja wydarzeń

W branży targi i organizacja wydarzeń celem wdrożenia Aura Business jest zarządzanie edycjami wydarzeń oraz uspójnienie sposobu zbierania, tworzenia i zarządzania informacjami na temat potencjalnych i aktywnych klientów. Zakres dostarczanych rozwiązań obejmuje m.in. bazę wiedzy o kontrahentach, moduł zarządzania szansami sprzedaży, moduł zarządzania zadaniami i spotkaniami, a także integracje z systemami zewnętrznymi. Aura Business to rozwiązanie, które wspiera proces pozyskiwania nowych klientów, proces obsługi wydarzeń, a także raportowania w jednym narzędziu. Zachęcamy do przeczytania case study wdrożenia Aura Business w tej branży.


Fotowoltaika

Firmy specjalizujące się w instalacjach fotowoltaicznych potrzebują rozwiązań technologicznych w zakresie zarządzania procesem sprzedaży oraz zleceniami. Najczęściej wdrażanymi narzędziami są Aura CRM i Aura Service Management, dostarczane jako jedno kompleksowe rozwiązanie. Wykorzystanie technologii w tej branży wpływa na uspójnienie oraz uporządkowanie procesów, co zdecydowanie poprawia ich efektywność. Do tych procesów zaliczamy: pozyskiwanie nowych klientów, zarządzanie czasem handlowców, zarządzanie procesem finansowania projektów, zarządzanie zleceniami instalacyjnymi, montażami, naprawami gwarancyjnymi i pogwarancyjnymi, ankietowanie klientów.


Dostawcy oprogramowania

Aura Business to zaawansowane oprogramowanie dla firm z branży IT, które specjalizują się w dostarczaniu oprogramowania różnego typu. Jest jedynym rozwiązaniem z którego korzysta nasze przedsiębiorstwo. W zakresie zarządzania dostarczaniem usług wspiera: zarządzanie projektami w oparciu o metodyki zwinne (Agile), zarządzanie dostarczaniem produktów projektu (metodyka waterfall, PRINCE2), proces wsparcia, utrzymania i rozwoju rozwiązań (zgodnie z metodyką ITIL), zarządzanie przerobem i zdolnością przerobową (wsparcie metodyki TOC). Pełen opis rozwiązań dla tej branży znajduje się - tutaj.


Dostawcy sprzętu informatycznego

Nasze rozwiązanie jest także z sukcesem wykorzystywane w przypadku firm dostarczających sprzęt informatyczny do przedsiębiorstw. Aura Business CRM i Service Management odpowiada za uporządkowanie obszaru sprzedaży i zarządzania zleceniami. Pomaga zarządzać realizacją zleceń, czyli dostarczaniem i instalacją sprzętu, planowaniem przeglądów. Wspiera dział sprzedaży w zarządzaniu szansami sprzedaży. Zbiera i porządkuje informacje o klientach.


Obróbka metalu

Twoja firma zajmuje się szeroko rozumianą obróbką metalu (np. produkcją wierteł). Aura Business wspiera tę branżę wdrażając system CRM, który porządkuje i usprawnia zarządzanie szansami sprzedaży, planowanie zadań, a także proces ofertowania. Nasze rozwiązanie integruje się także z zewnętrznymi systemami, które wykorzystywane są w przedsiębiorstwie.


Urządzenia medyczne

System dla branży urządzeń medycznych, dostarcza pracownikom wiele narzędzi do zarządzania sprzedażą i obsługą klienta. W szczególności wspiera takie obszary jak:

  • zarządzanie procesem sprzedaży, który rozciąga się w czasie,
  • zarządzanie przetargami i kontrola terminów,
  • zarządzanie bazą urządzeń i terminami przeglądów i konserwacji,
  • zarządzanie procesem udostępniania sprzętu demo, montaży, serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.


Systemy zabezpieczeń

Firmy specjalizujące się w budowaniu i obsłudze nowoczesnych systemów ochrony i bezpieczeństwa także korzystają z rozwiązania Aura Business. W tej branży z powodzeniem wdrażamy system Aura Business CRM , Service Management i E-commerce B2B, które wspierają zarządzanie relacjami z klientami oraz zarządzanie inwestycjami. Nasza platforma B2B odpowiada za wprowadzenie samoobsługi klienta biznesowego, dzięki temu odciąża handlowców od powtarzalnych i czasochłonnych czynności. Zaoszczędzony czas mogą efektywnie wykorzystać w procesie pozyskiwania nowych klientów, który także wspiera nasze rozwiązanie. Natomiast zarządzanie zleceniami stało się prostsze i efektywniejsze, dzięki nowoczesnym narzędziom dostępnym w Aura Business.


Ochrona

Firmy ochroniarskie w naszym rozwiązaniu doceniają wsparcie w procesach sprzedażowych, zarządzaniu umowami i zleceniami. Aura Business pomaga zarządzać informacjami o klientach, umowach i rozliczeniach. Rozwiązanie pomaga także w planowaniu pracy i obsłudze zleceń.


Gastronomiczna

Nasze rozwiązania biznesowe w branży gastronomicznej przede wszystkim wspierają dystrybucję hurtową poprzez wdrożenie samoobsługi klienta B2B. Klienci za pośrednictwem panelu mogą w dowolnym czasie przeglądać ofertę produktową i składać zapytania ofertowe oraz zamówienia. Dodatkowymi rozwiązaniami dla tej branży są rozwiązania CRM, a także narzędzia do zarządzania zleceniami.


Sprzęt sportowy

Twoja firma zajmuje się sprzedażą sprzętu sportowego np. rowerów? Aura Business pomaga zaprojektować i rozwijać kanał dystrybucji, a także wdrożyć samoobsługę klienta B2B poprzez dedykowany panel klienta. Efektem wdrożenia jest obniżenie kosztu obsługi klienta, wdrożenie sprawnego, samoobsługowego kanału sprzedaży online i zyskanie czasu handlowców, który możesz zagospodarować do rozwoju kanału dystrybucji.


Oświetlenie

Panel sprzedaży online jest już nieodłącznym kanałem w przypadku zakupu hurtowego oświetlenia przez klienta biznesowego. Wdrożenie rozwiązania Aura Business w branży oświetleniowej przyspiesza proces sprzedaży, odciąża handlowców od monotonnych i prostych czynności, umożliwia samodzielne składanie zapytań ofertowych i zamówień przez klientów. To nie wszystko. Rozwiązania CRM pomagają wdrożyć efektywny proces pozyskiwania klientów.


Ogrodnictwo

Oprogramowanie IT dla branży ogrodniczej? To dobre rozwiązanie, szczególnie w przypadku serwisowania urządzeń ogrodniczych. Rozwiązania do zarządzania zleceniami serwisowymi pomagają uporządkować wiedzę na temat klientów oraz serwisowanych urządzeń. Narzędzia do planowania, delegowania i obsługi zleceń sprawiają, że każda z tych czynności staje się szybsza i prostsza. W efekcie obniżasz koszt obsługi klienta i optymalizujesz czas realizacji zleceń.


Agencje reklamowe i marketingowe

System CRM doskonale wpasowuje się w działalność agencji reklamowych oraz marketingowych. Pomaga im bowiem w osiągnięciu kluczowego celu, jakim jest rozwijanie pozytywnych i długotrwałych relacji z klientami. Aura Business wspiera firmy z tej branży również dzięki możliwościom zarządzania projektami oraz zleceniami - a wszystko to zwizualizowane jest w praktycznych widokach kanban oraz wykresach Gantta. Co więcej, solidne wsparcie oraz przydatne narzędzia otrzymuje również dział sprzedaży.


Aukcje samochodowe

Twoja firma zajmuje się sprzedażą samochodów w modelu aukcyjnym? Nasze rozwiązania są wykorzystywane także w tej branży. Wdrażane rozwiązania to Aura CRM i Service Management. Głównym zadaniem naszego oprogramowania jest wsparcie procesów sprzedażowych (pozyskiwania sprzedawców oraz kupujących) oraz obsługa zleceń (w tym finansowanie, serwis, przygotowanie samochodów). Kluczowe jest także ewidencjonowanie pojazdów.

Chcesz przekonać się, w jaki sposób system Aura Business może odpowiedzieć na potrzeby Twojej firmy?

Zamów prezentację

Aura Business jest systemem wspierającym polskie przedsiębiorstwa od ponad 10 lat. Aura Business jest produktem poznańskiej firmy Questy, istniejącej na rynku od 2002 roku.

Dziś firma Questy ma na swoim koncie kilkaset udanych wdrożeń systemu Aura Business w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach w Polsce.

Napisz lub zadzwoń

tel: +48 512 629 704

e-mail: aurabusiness@questy.pl

@ 2020 Aurabusiness.pl. All right reserved.